Google Windows 8 ve Windows Phone 8 İçin Uygulama Üretmeyecek

Google Windows 8 ve Windows Phone 8 İçin Uygulama Üretmeyecek

PC’ler için hazırlanan Windows 8 ve mobil cihazlar için olan Windows Phone 8 işletim sistemleri için pek çok uygulama üreticisi kolları sıvamış durumda ve her iki sistem için de kullanıcılara sunulan uygulamaların adedindeki hızlı artışı daha önce Windows 8 Mağazası 20.000 Uygulamaya Ulaştı ve Windows Phone 120.000 Uygulamaya Ulaştı yazılarımızda sizlere duyurmuştuk.

Ancak Google diğer uygulama üreticilerinin tam tersi düşünüyor olmalı ki yakın zamanda ne Windows 8 için ne de Windows Phone 8 için hizmetlerini uygulama olarak sunmayacağını açıkladı. Google Apps yani Google Uygulamalar Ürün Yönetimi Direktörü Clay Bavor hem PC hem de mobil Windows versiyonlarında kullanıcıların ilgisini göremedikleri için şimdilik uygulama geliştirmeyi düşünmediklerini belirtti.

Kendi cümleleriyle aktarmak gerekirse; “Windows uygulamaları yapmak için bir planımız yok. Nereye yatırım yaptığımıza çok dikkat ediyoruz ve kullanıcıların olduğu yöne bu yatırımları gerçekleştiriyoruz, ancak bu Windows Phone veya Windows 8 için şimdilik geçerli görünmüyor.”

Elbette bu açıklama Google Uygulamalarının Windows sistemlerde hiç bir zaman olmayacağı anlamına gelmiyor. Zira Windows 8 başlangıç menüsü için hazırlanan bir Chrome ve Google Arama uygulaması hali hazırda kullanıcılara sunulmuş durumda, Google bu konuda tüm kontrolü Microsoft’a bırakmıyor.

Bavor iOS ve Android’in şu anda öncelikleri arasında olduğunu ve mevcut olan uygulamalarını sadece bir başlangıç olarak gördüklerinden de bahsetti. 2013 yılında çok daha güzel ve kaliteli uygulamalarla karşımızda olması beklenen Google’ın Windows 8 ve Windows Phone 8 uygulamaları konusunda nasıl hareket edeceğini de önümüzdeki günlerde göreceğiz.

YORUMLAR