Google, Windows XP için Chrome Desteğini 2015 Sonunda Bitiriyor

Google, Windows XP için Chrome Desteğini 2015 Sonunda Bitiriyor

Bir süre önce Windows XP kullanıcıları için üzücü haberi veren Google, bu işletim sistemi için sunmuş olduğu Chrome desteğini sona erdireceğini açıklamıştı. Kararında değişiklik yapan Google, 2015 yılının sonuna kadar Windows XP için Chrome desteği sunmaya devam edecek.

Çok eski kalmasına rağmen sağlamış olduğu güvenlik, sadelik ve performans nedeniyle hala bir çok kullanıcının tercih ettiği Microsoft Windows XP için Chrome desteği sağlamak bence akıllıca olan karar. İster evinde kişisel bilgisayarında kullanan bilgisayar sahipleri olsun, isterse evde yada ofiste zorunlu olarak XP kullananlar olsun pek çok kişinin tarayıcı tercihi büyük oranda Google Chrome oluyor. Böyle bir durumda XP için Chrome desteğini sunmamak Google gibi byük çaplı bir firma için negatif etki yaratabilirdi. Bu nedenle onlarda kararlarında değişiklik yaparak Google Chrome için Windows XP desteği sunmaya devam edeceklerini açıkladılar.

Google tarafından yeniden belirlenen sürenin bitiş zamanı 2015 yılı sonu. Fakat o tarihimizde ne olur şimdiden kestirmek zor. Yine de şu an için istekli veya zorunlu olarak Windows XP kullanan bilgisayar sahipleri bir süre daha Google Chrome'u güvenli ve güncel olarak kullanmaya devam edebilecekler.

Google desteğe devam etmesi demek, Google Chrome için çıkarılacak yeni özellik ve güvenlik önlemlerinden XP kullanıcılarının da faydalanacak olduğu anlamına geliyor. Fakat Google destek sunmayı sona erdirdiğinde, güncel olmayan Chrome, tehlikelere ve diğer sorunlara açık olacağı için hala XP kullanmakta ısrarcıysanız yada kullanmak zorundaysanız farklı tarayıcılara yönelmeniz gerekecek. Zamanı geldiğinde sizler için kullanabileceğiniz alternatif tarayıcılar listesini sunacağız. Fakat şimdilik Windows XP işletim sistemi ile çalışan PC'lerinizde Google Chrome'u tarayıcı olarak güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Henüz Windows XP desteğini kesmeyi düşünmeyen Mozilla Firefox, Google Chrome'dan sonra en iyi alternatif olarak öne çıkacaktır.

Samsung Galaxy S6'nın Batarya Ömrü Uzatıldı

YORUMLAR