Google, Wonder Woman ile Kodlama Öğretiyor

Google, Wonder Woman ile Kodlama Öğretiyor

Wonder Woman filminin vizyona girmesinin ardından Google, yaptığı bir açıklamayla Made with Code projesi kapsamında lise ve ortaokul seviyesindeki kızlara, Wonder Woman temasıyla kodlama öğreteceğini duyurdu. 

Google bugüne kadar birçok kodlama projesi yürüttü ve yürütmeye devam ediyor. 2014 yılından bu yana devam ettirdiği Made with Code projesi de özellikle ortaokul ve lise çağındaki kızlara yönelik hazırlanıyor. Kodlama eğitimini daha eğlenceli ve interaktif hale getiren bu projeyle birlikte gençlerin kodlama dünyasına ilk adımlarını atmaları ve birkaç yeni şey öğrenmeleri isteniyor. 

Bu kapsamda projenin eğlencesini arttırmak için Wonder Woman filmiyle işbirliğine giden Google, kodlama derslerini kullanırken yeni filmden kareleri ve küçük videoları kullanma kararı aldı. Made with Code adresinden herkesin görebildiği bu etkinlik, öncelikle sorun çözmeyle başlıyor. Karşınıza çıkan bir aksiyon sahnesini canlandırdığınız ilk görevin ardından kodlama işinin detaylarına giriliyor ve sizlere onlarca ayrıntı öğretiliyor. 

Üç farklı bölümden oluşan eğitim boyunca her bölüm oldukça kısa sürüyor ve denemek isteyenin birkaç dakikadan fazla süresini almıyor. Fakat bu yolla bilgisayar karşısına oturana, kodlamanın temellerinden birkaçı da öğretilmiş oluyor. 

Ege Bölgesi'nde 2 Bin Çocuk Kodlama Eğitimi Alacak

Microsoft, Minecraft ile Öğrencilere Kodlama Öğretmek İstiyor

Google, RaspberryPi ve O2 İlkokullarda Kodlama İçin Destek Oluşturuyor

YORUMLAR