Google X Phone'dan Vaz mı Geçiyor?

Google X Phone'dan Vaz mı Geçiyor?

Motorola'nın Google tarafından satın alınmasıyla birlikte geliştirilebilecek iş modelleriyle ilgili tüketiciler tarafında büyük beklentiler doğmuş olsa da şimdiye kadar ortaya çıkan somut bir proje görünmemekte.

Bununla Motorola ve Google tarafından geliştirilen ve X Phone olarak adlandırılması beklenilen Android işletim sistemine sahip akıllı telefonun durumuysa şu an için tam anlamıyla belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Google'ın I/O 2013 etkinliğinde tanıtılması beklenilen X Phone projesi iddialara göre sonlandırıldı. Bu iddiaların sahibi Çinli teknoloji uzmanı Sun Chan Xu'ya göre teknolojik ve yenilik anlamında yeterli olmayan cihaz Google tarafından beğenilmedi.

Şu an için tanıtımının iptal edileceği söylenen X Phone, Google tarafından tamamen Motorola'ya devredilmiş durumda ve ilerleyen zamanlarda X Phone'un Motorola tarafından yenilenmiş bir şekilde satışa sunulabileceği söylentileri dolaşmaya devam ediyor.

Eğer ortaya atılan iddialar doğruysa X Phone hem Google tarafında hem de Motorola tarafında bir hayal kırıklığı olarak yerini alacak gibi görünüyor.

Bakalım yaşanan bu gelişmelerden sonra I/O etkinlikleri sırasında Google tarafından mobil alanda hangi teknolojik yenilikler ve cihazlar ortaya çıkacak.

LG Optimus G2'nin Fotoğrafları Sızdırıldı

YORUMLAR