Google, Yavaş Web Sitelerini Bize İhbar Edecek

Google, Yavaş Web Sitelerini Bize İhbar Edecek

Özellikle mobil internet kullanımında ağır yüklenen siteler artık Google’ın ağına takılacaklar. Mobil internet bağlantınızın kapasitesine göre Google, web sitelerini yavaş ya da hızlı olarak sınıflandıracak.

Mobil bağlantılar her zaman çok kararlı performans sergileyemiyorlar. Bu durum özellikle internette web siteleri arasında dolaşırken akılı telefonlarda sıkıntılı durumlar yaratabiliyor. Yavaş internet bağlantısı yüzünden çoğu siteye ulaşabilmemiz mümkün olamıyor.

Google arama mobil üzerinden yaptığınız web sorgulamalarında getirdiği önerilerin yanına bağlantınıza göre o sitenin yavaş mı, yoksa hızlımı yükleneceğini önceden uyarabilecek. İnternet bağlantınızın kapasitesini tahmin edebilen yeni algoritmasıyla arama sonuçlarında gelen web sitelerinin yanında “Yavaş Yüklenir” ibaresi yer alacak.

Bu uygulama bazı bölgelerde başladı. Kullanıcılar sonuçların yanında sitelerin mobil uyumlu olup olmadığını ve hızlı mı yoksa yavaş mı telefonlarına yükleneceğini görebiliyorlar.

Bu özellik çok yakında tüm Android telefonlara gelecek. Ayrıca Google arama motorunun buna benzer birçok arama kolaylığı getireceği de konuşuluyor. Ancak bazı güncellemeler Android M ile beraber akıllı telefonlara gelecekler. 

Google Uzaktan Arama Alarmını Devreye Alıyor

Apple, Google'a Rakip Olacak Bir Arama Motoru Geliştiriyor

YORUMLAR