Google Yemek Siparişi ve Restoran Aramalarını Bir Araya Getirdi

Google Yemek Siparişi ve Restoran Aramalarını Bir Araya Getirdi

Google arama motoru ABD’de yeni bir hizmet başlattı. Yemek sipariş vermek isteyenler restoran ararken bu isteklerini hemen yerine getirebilecekler.

Restoran ararken eve servis yapan restoranları üst sıraya çeken ve arama yapanları buraya yönlendiren Google algoritması ABD’de hizmete girdi. Google restoran arayan insanların evlerine sipariş vermelerini de böylelikle opsiyonel olarak sunabiliyor. Bu durum mobil sipariş sayfaları olan restoranları da son derece önemli kılıyor.

ABD’de evlere yemek göndermek son derece hızla gelişen bir sektör. 2010 yılında 25 milyon dolarlık bir cirosu olan bu sektör son 5 yılda 600 milyon dolarlık bir boyuta ulaşmış durumda. Google bu gelişmeyi göz ardı etmeyerek restoran aramalarını ve yiyecek sipariş vermeyi tek bir hizmet altında birleştirmeyi seçti. Böylelikle Google aramalarında internetten yemek sipariş girişimlerine doğrudan yönlendirme yapılacak.

Google ABD’de, bugünden itibaren internetten yemek sipariş sitelerini arama sonuçlarına entegre etmeye başladı bile. Bundan böyle yemek siparişi için yapılan aramalar direkt olarak ilgili sitenin sipariş sayfasına yönlendirilebilecek. İlk olarak Seamless, Grubhub, Eat24, Delivery.com, BeyondMenu ve MyPizza.com gibi servislerin dahil edildiği bu hizmet, Google’ın büyüyen bu pazardan pay almasını sağlayacak.

Google Arama Motoru Algoritmaları Güncelleniyor

Google Arama Motorundan Cep Telefonlarına Yol Tarifi Gönderebilirsiniz

Google Uzaktan Arama Alarmını Devreye Alıyor

YORUMLAR