Google Yeni Arama Özelliğini Hizmete Sundu

Google Etkinlik Kartları Özelliği 1

Google, arama yapma konusunda bugün yeni bir özelliği daha kullanıma sundu. Bu özellik, geçmişte yaptığınız özel bir konu hakkında tekrar araştırma yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Çünkü yaptığınız bir arama ile ilgili olarak geçmişte ziyaret ettiğiniz web siteleri ve aramalar yeniden karşınıza çıkacak.

Yeni özellik, etkinlik kartları olarak adlandırılıyor ve Google hesabınıza giriş yaptığınız sürece, özel bir konu hakkında geçmiş arama geçmişinize ait sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

Yeni bir spor programı veya birkaç yeni tarif aradığınızda, önceki ilgili aramalarınız sonuç sayfasının en üstünde görünecek. Google’a göre bu özellik sayesinde araştırmanıza devam etmeniz daha kolay hale gelecek.

Google Etkinlik Kartları Özelliği 2

İstediğiniz öğeleri etkinlik kartlarından kaldırabilir ve özelliği beğenmezseniz tamamen kapatabilirsiniz. Bu özellik sayesinde daha önce ziyaret etmiş olduğunuz sayfalar bir koleksiyon olarak kaydediliyor ve daha sonra bu sayfalara erişmek istediğinizde hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz. Koleksiyonlarınızı, sonuçlar sayfasının sol üst köşesindeki menüye veya Google uygulamasının alt kısmına bakarak bulabilirsiniz.

Etkinlik kartları özelliğine bugünden itibaren Google’ın mobil websitesi ve İngilizce dilindeki ABD uygulamaları üzerinden erişilebiliyor. Özelliğin Türkiye'de ve diğer ülkelerde ne zaman hizmete sunulacağı ise henüz bilinmiyor.