Google Yeni İşletim Sistemi Fuschia'yı Geliştiriyor

Google Yeni İşletim Sistemi Fuschia'yı Geliştiriyor

Android'in geliştirilmesinde rol oynayan Google, şimdi Fushcia adında yeni bir işletim sisteminin peşinde. Açık kaynaklı olarak geliştirilen yeni yazılımın amacı oldukça merak ediliyor.

Android işletim sistemiyle piyasaya neredeyse hükmeden Google, şimdi yeni bir işletim sistemi üzerinde daha çalışıyor. Dengeleri değiştirmek isteyen Google, yine açık kaynak olarak geliştirdiği sistemin adını Fuchsia olarak teleffuz ediyor. Her türlü cihazı çalıştırabilecek şekilde tasarlanan Fuchsia, tabletlerden PC'lere, telefonlardan IoT cihazlara kadar her türlü elektronik cihaz üzerinde çalıştırılabilecek.

Google Fuschia Nedir?

Google tarafından sadece deneysel bir çalışma olarak tanımlanan Fuchsia, her şeyi çalıştırabildiği için Google'ın gelecek planları hakkında bazı ipuçları da veriyor. ARM tabanlı cihazlarda ve 64 bit Intel işlemci tabanlı PC'lerde çalışabilen işletim sistemi, yüksek grafik işleme kapasitesine de sahip. Öte yandan, Fuchsia'da Google'ın programlama dili DART kullanılıyor. Google'ın sözde deneysel olarak geliştirdiği yeni işletim sistemi için yakında özel bir sürüm yayınlanacak. Bu sürümün özellikle Raspberry Pi cihazlarda kullanılması bekleniyor.

Ayrıca Fuchsia isminin "Küpe Çiçeği" adı verilen bir bitkinin adı olduğunu söylemekte de yarar var. 

Google'ın Filistin'i Yok Sayması Hakkında Yeni Gelişmeler Var

Büyük Müjde! Türkiye’de Uydu Üzerinden İnternet Fiyatları Ucuzluyor


YORUMLAR