Google Yeni Bir Mağaza Daha Açıyor

Google Yeni Bir Mağaza Daha Açıyor

Dev firmaların cebimizdeki parayı sevimli şekilde almalarına alıştık artık. Buna onlarda alışmış olacaklar ki arka arkaya mağaza açıyorlar. Google, Hardware adında yeni bir donanım mağazası açıyor.

Google tüm cihazları için yeni bir mağaza daha açıyor. Google Hardware Mağazası tüm elektronik Google ürünlerinin sergileneceği bir mağaza. Var olan ve gelecekte piyasaya sürülmesi beklenen tüm cihazları kapsayacak. Bu mağaza Google Play’de ki donanım kategorisini olduğu gibi üzerine alarak Google Play’i tamamen uygulama mağazası olarak yalnız bırakacak.

Google bu kararını Google Play’in karmaşık ve içinden çıkılmaz bir mağaza labirentine dönmemesi için aldığını açıkladı. Öte yandan donanım ürün gamının yükseliyor olması da önemli sebeplerden biri.

Google Play hali hazırda şirketin tüm ürünlerinin pazarlandığı tek nokta. Google Play’den cihaz satın almış olanlar çok yakında cihazın yazılım yükseltmelerini cihaz mağazasından yapacaklar. Google karışıklıkları önlemek için otomatik olarak üyelikleri donanım mağazasına aktaracak. Böylelikle kullanıcılar zorluk çekmeyecekler.

Aslında bütün bu zahmet, Google’ın Chromebook’ları daha öne çıkarması adına yaptığı bir pazarlama taktiği. Özellikle yeni çıkan bin dolarlık Chroebook Pixel’in göz önünde olmasını istiyor. 

Chromebook Pixel Tanıtım Videosu

Adobe Photoshop, Chromebook İçin Geliyor

Chromebook iPad’den İlk Raundu Aldı

YORUMLAR