Google, Yeni Çıkardığı Akıllı Şifre Lilit Sistemi ile Hayatlarımızı Kolaylaştıracak

Google, Yeni Çıkardığı Akıllı Şifre Lilit Sistemi ile Hayatlarımızı Kolaylaştıracak

Google, Android cihazlarınız üzerinde giriş yaptığınız uygulamalara daha rahat ve güvenli girebilmemizi sağlayan yeni sistemini tanıttı. "Google Identity Platform" olarak adlandırılan bu sistem sayesinde tüm giriş bilgilerimiz Google hesabımız altında bulunacak ve sistemi kendi içerisine entegre eden uygulamalara giriş yapılırken kullanılabilecek.

Söz konusu Google olunca, pek çok uygulama Google'ın yeni şifreleme yöntemini elbet kullanacaktır. Hem uygulama geliştiricisi hem de uygulama kullanıcılarının işini kolaylaştıran uygulama, aynı zamanda güvenlik de sunuyor.

Smart Lock for Passwords aslında bir şifre yöneticisi. Siz şifrelerinizi bu sistem altında güvenli bir şekilde tutarak giriş yapacağınız yerlerde kullanabiliyorsunuz.

Şu an için tanıtılan yeni şifre ve kimlik doğrulama sistemi, kısa süre içerisinde hayatımıza girebilir. Fakat yayılması biraz sürecektir. Çünkü söz konusu hesap bilgilerimiz ve şifrelerimiz olunca kullanıcı olarak neye güvenip neye güvenemeyeceğimizi şaşırmış durumdayız. Ama Google'ın bu servisi sunması, şifre konusunda sıkıntı yaşayan ve tüm uygulamalara Facebook hesabı ile giriş yapmaktan sıkılan kullanıcılar, Google'ın yeni akıllı şifre kilitleme sistemi ile bir çok popüler uygulamaya koayca erişebilecek.

Google Chrome tarayıcısının sürekli sorduğu şifreniz saklansın mı görevini Android işletim sistemi üzerinde uygulayacak olan Smart Lock For Passwords, hem internet üzerinde hem de Android uygulamaları üzerinde kullanılabileceği için oldukça çok yönlü olacak.

Göz atmak isteyen geliştiriciler için API'si yayınlanan uygulamanın API'sine buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Google'ın şifr ve kimlik doğrulama adına attığı önemli hamlelerden biri olan Smart Lock for Passwords hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Google Photos: Video ve Fotoğraflarınız İçin Sınırsız ve Ücretsiz Alan

YORUMLAR