Google, Yeni Nokia Telefonlarla Yakından İlgileniyor

Google, Yeni Nokia Telefonlarla Yakından İlgileniyor

Nokia'nın Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon çıkaracağı artık doğrulandı. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen cihazlar bir kez daha teyit edilirken, konuyla ilgili ayrıntılar da gelmeye devam ediyor. Google'ın geliştirilme aşamasında olan Nokia telefonlara destek sağladığı bildirildi.

On yıllardır bildiğimiz ve birçoğumuzun ilk göz ağrısı olan Nokia, HMD Global adını taşıyan bir başka Fin'li şirkete akıllı telefonlarını satması için lisans verdi. Bu ortaklık, Microsoft'un kendi bölümünü satması üzerine, Nokia'nın akıllı telefon yapımına devam edeceğini gösteriyor. Yeni yayınlanan bir rapora göre de Google, yeni Nokia akıllı telefonların geliştirilmesiyle yakından ilgileniyor.

HDM Global Başkanı Folrian Seiche, yeni Nokia akıllı telefonları için herhangi bir pazarı atlamayacaklarını, bu nedenle uzun vadede yeni cihazları tüm pazarlarda görebileceğimi belirtti. Şirketin CEO'su Arto Nummela ise, HMD Global'in küresel akıllı telefon pazarındaki en önemli rekabetçilerden biri olmasını istediğini söyledi. Bu çok iddialı bir hedef gibi görünebilir, ama Nokia'nın kaliteli cep telefonları çıkardığı ve dünyaca tanınmış bir marka olduğu düşünüldüğünde, ciddi bir avantaja sahip olduklarını söyleyebiliriz. 

Google'ın henüz geliştirilme aşamasındaki yeni Nokia telefonlarla ilgili HMD Global'e veri sağladığı da doğrulandığına göre, çok sağlam bir cihazla karşılaşabiliriz. Bakalım Nokia tarafında ilerleyen dönemlerde neler olacak.

Yeni Çıkacak Android Nokia Telefonların Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Nokia'nın Android Telefonlarını Tanıtacağı Tarih Belli Oldu

YORUMLAR