Google+ Yeni Tasarımıyla Karşımızda

Google+ Yeni Tasarımıyla Karşımızda

Google, sosyal medya platformu Google+ ile bağını koparmış değil. Platformu ayakta tutmak için elinden geleni yapan şirket, baştan aşağı bir tasarım yeniliği ve bir takım farklı özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıktı.

Google, geçtiğimiz kasım ayında yaptığı duyuru ile birlikte Google+ üzerinde büyük tasarım değişiklikleri yapacağını açıklamıştı. Açıklamanın üzerinden geçen neredeyse bir yıllık sürenin sonunda, yeni materyel tasarım sonunda gün yüzüne çıktı. Bugünden itibaren Google+ herkes tarafından yeni tasarımıyla kullanılabilecek. Yeni tasarımı sevmezseniz diye, ayarlar kısmından eski tasarıma dönmeniz de mümkün olacak; ancak Google, bunun kısa süreliğine açık olacağını ve bir yerden sonra eski tasarımın tamamen kaldırılacağını da söylüyor.

Yapılan tasarım değişikliğiyle birlikte Google+ için yeni özellikler de tanıtıldı. Kullanıcılarının bir süredir beklediği birkaç değişikliği sonunda gerçekleştiren Google, bunları da bugün itibariyle kullanıma açtı. Yapılan o değişiklikler ise şöyle sıralandı:

  • Yorumlarınıza artık Facebook stili fotoğraflar ve linkler ekleyebileceksiniz.
  • Sayfa sahipleri artık yorumları, eskisine göre çok hızlı şekilde, filtreleyebilecek.
  • Tarayıcı üzerinden kullanırken, artık yeni bildirim merkezinden, son aktivitelere daha kolay ulaşabileceksiniz.

Herkese açılan tasarım, daha önce bazı kişiler için açılmış ve yaşanan tasarım değişikliğinin ardından Google'un da yüzü gülmüştü. Şirketin söylediğine göre yeni tasarımla birlikte günlük kullanıcı sayılarında artış olmuş ve bu sayı 1.6 milyona kadar çıkmış. 

Google Project Blocks Oyuncakları Çocuklara Kod Yazmayı Öğretiyor

Google Earth ve Google Maps Daha Kaliteli Uydu Fotoğrafları İle Desteklenecek

YORUMLAR