Google+ Yenileniyor, 41 Yeni Özellik Geldi

Google I/O 13 Konferansı'nda açıklanan bilgilere göre Google+'nın tasarımı tamamen değişiyor ve 41 başka güncelleme daha var.

Google+ Yenileniyor, 41 Yeni Özellik Geldi

Google I/O 13 Konferansı’nda geliştirici standı açtığımızı sizlere geçtiğimiz günlerde aktarmıştık. Konferans’ta hazır bulunan ekibimiz bir yandan da açıklanan en son bilgileri bizlere aktarıyor ve Google servislerine dair elde edilen yenilikleri ve gelişmeleri en hızlı şekilde yayına almaya çalışıyoruz.

Google I/O’da açıklama gerçekleştiren Google Başkan Yardımcısı Vic Gundotra, tüm meraklılara Google+ sosyal platformunda gerçekleştirdikleri değişikliklerden ve yeniliklerden bahsetti. Belli aralıklarla tasarım değişikliklerine giden Google+, bundan sonra birden fazla kolon içeren bir yapıya kavuşacak ve eski düz yapısından tamamen arınacak.

Varolan bu kolonların içerisinde bulunan ve Android ile iOS'ta bulunan Google Now'a benzer kartlar barındıracak olan Google+ aynı zamanda paylaştığınız içeriklere otomatik olarak bir etiket belirleyerek kategorizasyonu daha da kolaylaştıracak. Pek çok yeni animasyon da Google+'nın dikkat çeken yanları arasında olacak.

Aynı zamanda Hangouts uygulaması da tamamen yenileniyor ve çok daha fazla işleve kavuşuyor. Uzun süredir Google Babel adı altında dedikodusu yapılan chat uygulaması da böylece bir nihayete ermiş durumda.

Her bir Google+ kullanıcıs artık 15 GB’lık bir ücretsiz fotoğraf depolama alanına sahip. Buna ek olarak, Highlights adı verilen uygulama sayesinde Google sizin en iyi fotoğraflarınızı da tespit ederek öne çıkarabilecek.

Bu yeni fotoğraf algılama metodunun insan tepkilerini taklit edebildiği ve böylece en mükemmel resmi seçmekte çok daha başarılı olduğu belirtiliyor. Auto Awesome özelliği ise yüklediğiniz resimlerden kolajlar, panoramalar ve hareketli GIF’ler yaratmanıza olanak sağlayacak.

Google+ ile ilgili diğer gelişmeler de ortaya çıktıkça sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Bu bahsettiğimiz yenilikler bugünden başlayarak dünyanın her yanındaki kullanıcı hesaplarında etkinleştirilmeye başlanacak.

YORUMLAR