Google Yılbaşında Google Drive’ın Fişini Çekecek

Google Yılbaşında Google Drive’ın Fişini Çekecek

Bu haber hala Windows XP, Windows Vista ve Windows Server 2003 kullananları yakından ilgilendiriyor. Google Drive hizmetleri 1 Ocak 2017’den itibaren bu işletim sistemlerini kullananlar için devam etmeyecek. Google Drive kullanabilmek için bu işletim sistemlerinin yükseltilmesi gerekiyor.

Bu uyarı; Windows XP, Windows Vista ve Windows Server 2003 kullananların işletim sistemlerini yükseltmek zorunda olduklarını da ifade ediyor. Google Drive kullanmaya devam etmek isteyenler için artık Windows 7 ve daha üstü sistemlere doğru ilerlemeleri gerekiyor. Elbette önerilen işletim sistemi Windows 10.

Microsoft’un Windows XP desteğini 14 Nisan 2009’da kesmesinden sonra bu işletim sistemine belli başlı servisleriyle destek veren Google’da bu işlevini artık sona erdiriyor.

Sırasıyla 14 Nisan 2009’da XP ve ardından 10 Nisan 2012’de Vista desteğini sona erdiren Microsoft, tüketicilerin bir üst sürümlere geçmesini teşvik ediyordu. Google doğal olarak artık üzerinden birkaç işletim sistemi geçmiş bu yazılımları desteklemeye son veriyor.

Bu işletim sistemlerine neredeyse yıllardır güvenlik desteği vermeyi durduran Microsoft’un ardından Google Drive’ın da bu endişeyle servisini durdurma kararını alması çok da şaşırtıcı değil. 

YORUMLAR