Google, YouTube Connect Uygulaması ile Canlı Yayınlara Hazır

Google, YouTube Connect Uygulaması ile Canlı Yayınlara Hazır

Google canlı yayın tutkunlarının hoşuna gidecek bir proje geliştiriyor. YouTube Connect uygulaması mobil cihazlardan canlı yayın olanağı sunuyor.

Twitter’ın Periscope’u ve Facebook’un Live’ı gibi canlı yayın özelliklerine sahip olacağı düşünülen yeni Google projesi YouTube Connect çalışmaları yavaş yavaş meyvelerini veriyor.

Ancak bu proje, şimdilik Google’ın üzerinde her hangi bir açıklama yapmadığı bir haber olarak internette dolaşıyor. Öte yandan Android ve iOS üzerinde kullanılarak YouTube vasıtasıyla canlı yayın yapılmasını sağlayacak olan uygulamanın aslında şu anda web üzerinde hizmet veriyor. Ancak mobil cvihazlar için uygulamanın adı YouTube Connect olacak. Uygulama doğrudan kullanıcıların YouTube kanalları üzerinden canlı yayınlara ulaşılmışını sağlayacak. YouTube Connect’in Facebook veya Twitter ile hiçbir bağlantısı olmayacak. Canlı yayınlar sadece YouTube üzerinden izlenecekler. YouTube Connect arşivlenen yayınların daha sonra banttan yayınlanıyormuşçasına tekrar izlenmesine de olanak veriyor.

Canlı yayınlara bağlantının son derece hızlı ve kaliteli olacağı söylenen YouTube Connect hakkında yukarıda yazılanların hiş biri, uygulamanın adı hariç resmi olarak duyurulmuş değil. YouTube Connect sosyal medyaya dahil olmakta biraz geç kalmış görünüyor. Meerkat, Periscope ve Facebook Live’dan sonra YouTube Connect bu rekabette hangi sırada yer alacak kestirmek kolay değil.

YORUMLAR