Google, YouTube Gaming Uygulamasını Kapatıyor!

Google, oyuncuları bir araya getiren platformu YouTube Gaming’i kapatacaklarını resmi olarak duyurdu. Oyun sayfaları, super chat, kanal üyelikleri gibi güzel özellikler sunan YouTube Gaming, artık ayrı bir uygulama olarak kullanılamayacak. Detaylar haberimizde.

Google’ın hatırlayacağınız üzere 2015 yılında duyurduğu, oyuncuların canlı olarak izleyicileriyle etkileşimde bulunabildiği platformu YouTube Gaming’in kapatılacağı duyuruldu. Hem platformu hem de Android uygulamasını güncelleyen YouTube ekibi, uygulamayı YouTube üzerinden devam ettirme kararı aldı. YouTube Gaming’de güçlü ve canlı bir kitleye sahip olduklarını ancak YouTube’da daha fazla kullanıcıya ulaşabileceklerini belirten ekibin paylaştığı verilere göre; sadece geçtiğimiz 12 ayda 200 milyondan fazla oyuncu 50 milyar saat oyun içeriği hazırlamış. Mart 2019 itibarıyla tüm oyuncu topluluğu YouTube’da buluşacak. YouTube.com/gaming adresi üzerinden, en popüler oyunların oynanış videoları gelmeye devam edecek.

YouTube Gaming web sitesinin de yenilendiğini belirtmek gerekiyor. Sayfa ziyaret edildiğinde kişiye özel içerikler/öneriler en üstte yer alıyor. Kullanıcılar burada ayrıca abone oldukları kanalların içeriklerini görebiliyor. İlgili videolara, devam canlı yayınlara, geliştiricinin diğer oyunlarına arama ile kolayca ulaşılabiliyor. YouTube’a yeni giren kanallar için de trendlere giren popüler kanalların içeriklerinin toplandığı Yükselişte bölümü bulunuyor. Bu listenin haftalık olarak yenileneceği belirtiliyor.