Google YouTube Gaming’i Devreye Sokuyor

Google YouTube Gaming’i Devreye Sokuyor

Google, YouTube Gaming ile oyun severleri canlı yayın ve video hizmetleriyle beraber yeni bir kanala yönlendirmeye hazırlanıyor. YouTube Gaming, Twitch'e rakip olacak.

YouTube Gaming web sitesine giderek hemen gereken bilgileri doldurarak servisin ne zaman açılacağı hakkında güncel bilgiler alabilirsiniz. YouTube Gaming, şimdiye kadar Amazona bağlı Twitch’in yaptığı popüler oyun ve canlı yayın sitesinin verdiği tüm hizmetleri verebilecek.

YouTube’un üzerinde bulunan oyun videosu yayın kanallarının oldukça fazla olmasından yola çıkan Google, bu oyun videolarını canlı yayın desteği de vererek YouTube Gaming ile bir kanal altına toplayacak. Böylece YouTube üzerindeki karmaşaya da bir son vermiş olacak.

Google, YouTube Gaming’i yaz aylarında servis edecek. Bununla ilgili bir web sitesi ve bir de akıllı telefon uygulamasını da hazırlıyor. YouTube Gaming kanalı geri sayıma başladı bile. Şimdi siteyi ziyaret ederek üyelik formunu doldurabilir ve açılır açılmaz ilk öğrenenlerden biri de olabilirsiniz. Üyelik formu çok karmaşık bir prosedür gerektirmiyor. Şimdilik site açılana kadar e-posta adresiniz ve ülkenizi yazmak yeterli oluyor.

Bu yazdan itibaren YouTube Gaming uygulamasıyla beraber, YouTube için üretilen ve YouTube’da kalacak olan tüm video oyun içeriğini bir araya toplanmış olacak. 25 bin oyunu başlıklar altında toparlanacak olan YouTube Gaming, canlı yayınlardan incelemeye kadar her türlü video içeriği sunuyor olacak. 

YouTube Kanal Gruplama Özelliği Kalkıyor

YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı

Google Maps ve YouTube Çevrimdışı Hizmet Vermeye Başlıyor

YORUMLAR