Google YouTube Red Adında Bir Servisi Hizmete Almayı Planlıyor

Google YouTube Red Adında Bir Servisi Hizmete Almayı Planlıyor

Google YouTube üzerinden müzik dinleyenleri ilgilendirecek YouTube Red servisini hizmete almayı planlıyor. Bakın Youtube Red ne işe yarıyor.

Hepimiz YouTube’u cep telefonlarımızda, tabletlerimizde dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarımızda radyo gibi kullanıyoruz. Bunu yaparken uygulamayı arka plana atarak internet alışkanlıklarımıza ya da günlük işlerimize devam etmeyi seçiyoruz. Kısaca oturup videoları baştan sona izlemiyoruz ama YouTube’u müzik dinlemek için seçebiliyoruz.

Google’ın üzerinde çalıştığı YouTube Red servisi bu alışkanlığa sahip kullanıcıların uygulamayı arka plana attığında video gösterimini engelleyecek ve sadece bir bildirim olarak görev çubuğuna yerleşmesini sağlayacak. Böylelikle YouTube Red müzik dinlemek için kullanılan Spotify, Rdio or Apple Music gibi, uygulamalar kadar popüler olabilmeyi hedefliyor.

Bu servis YouTube uygulamasının Android cihazlara temiz kurulum yapılmasıyla çalışacak. Bir güncelleme olarak gelmesi düşünülmüyor. Gelecek hafta geniş bir tanıtım konferansı düzenleyecek olan Google’ın Nexus telefonların yanı sıra bu tip yeni uygulamalarda tanıtacağı konuşuluyor.

YouTube Yeni Ücretli Müzik Servisi Music Key'i Tanıttı

Hangi Müzik Servisi Bize Ne Olanaklar Sunuyor, İşte En Detaylı Karşılaştırma

YORUMLAR