Google yt.be Alan Adını Satın Aldı

Google yt.be Alan Adını Satın Aldı

Kısa bir süre öncesine kadar birçok insan bağlantı kısaltma servislerinden nefret eder hale gelmişti. Birçok insan kolayca para kazanabileceğini düşündüğü bağlantı kısaltma servislerini kullanarak farklı sitelere yönlendirmeler sırasında reklamlar gösteren bu servisleri bir araç olarak görmüştü ki beklenildiği gibi olmadı. Hatta ünlü kısaltma servisi Bit.ly bile hala bu konuya karşı mücadele vermeye devam ediyor.

Tüm bunlar demek değildir ki bağlantı kısaltma servisleri kötü bir fikir. Sonuç olarak düşündüğünüz zaman Twitter üzerinde kullanılan t.co gerçekten birçok kullanıcı için 140 karakterin kullanılabildiği bir ortamda yararlı bir servis olarak dikkat çekiyor.

Bunun yanında Google'ın kendi içinde kullandığı g.co ve kullanıcıların kullanabildiği goo.gl gibi kısaltma servisleri de bulunmakta.

Farklı sebeplerden dolayı youtu.be alan adını da elinde bulunduran Google şimdi de The Next Web tarafından keşfedilen ve  kullanıcıların bağlantıları çok daha kısa bir hale getirebileceği yt.be'yi satın aldı.

Şimdilik yt.be alan adı goo.gl adresine yönlendiriliyor olsa da ilerleyen zamanlarda Google'ın Youtube adresi yerine yt.be adresini kullanması gerçekten kullanıcılar açısından çok daha büyük bir kolaylık sağlayabilir.

Twitter Müzik Uygulaması mı Geliyor?

YORUMLAR