Google'a Hikayeler Özelliği Geliyor!

Google'a Hikayeler Özelliği Geliyor!

Sosyal medya dünyasında büyük farklılık oluşturan Snapchat'in hikayeler özelliğini şimdi de Google kopyalama kararı aldı. Google'ın Stamp adını verdiği bu uygulama, haber hikayelerini mobil aramalar aracılığıyla kullanıcılara gösterecek.

Bildiğiniz gibi Snapchat’in Keşfet kısmında medya organlarının haberleri gösteriliyor. İşte Google'da Stamp uygulamasıyla bu haberleri göstermek istiyor. Yani kullanıcıların medyayı, hikayeler yardımıyla takip etmesini istiyor.

Google'ın arama çubuğunun hemen altına, anlatılmak istenen haberi bir çırpıda veren hikayeler yerleştirecek. Bazı kaynaklar hikayeler için ayrı bir sekme olabileceğini de belirtiyor.

Ayrıca aktarılanlar bilgilere göre Google, Stamp için AMP mobil optimizasyon teknolojisini kullanacak. Hatta Stamp isminin AMP'den geldiği düşünülüyor. (Stories+AMP= Stamp)

Google'ın popüler haber kaynakları olan Vox Media, CNN, Mic, The Washington Post ve Time gibi dev medya oluşumları ile görüşmelere başladığı da gelen haberler arasında. Henüz kullanıcılara ne zaman sunulacağı bilinmeyen Stamp hakkında detaylı açıklama yapılmadı. Fakat bu hafta ya da önümüzdeki hafta Stamp’in, Google tarafından duyurusunun yapılmasını bekliyoruz.

Google, Görsel Aramalarına Önemli Özellikler Ekliyor

Google'da 2017'de Neler Aradık?

YORUMLAR