Google'a Yeni Üye Olanlar Artık Google+ Hesabı Açmak Zorunda Değil

Google'a Yeni Üye Olanlar Artık Google+ Hesabı Açmak Zorunda Değil

Google'ın 28 Haziran 2011 yılında kullanıma açtığı, farklı sosyal ağ fikriyle çok iyi yorumlar alacağını düşündüğü Google+ bildiğiniz üzere beklendiği gibi yorumlar almamıştı. İlk başlarda farklı olmasıyla sevilen Google+'a zaman içerisinde sessizlik hakim oldu. Bu gibi kötü durumları bilen Google, kullanıcılarının sayısını arttırmak için yeni kayıt olanları zorunlu olarak Google+'a yönlendirmekteydi.

Google dünyanın en çok kullanılan servislerine sahip büyük bir şirket. Youtube, Gmail ve Drive gibi servisleriyle insanların vazgeçemediği bu şirket yeni üye olan kullanıcılarını zorunlu olarak Google+'a üye yapıyordu. Bu sayede milyonlarca kullanıcıya ulaştırdığı sosyal ağ sitesi daha iyi aktif gözüküyordu. Fakat yeni kayıt olan kullanıcıların şikâyetlerinin artması üzerine Google bu zorunluluğu geri çekme yoluna gitti. Bazı söylentilere göre artık diğer servisleri kullanmak için kayıt olanlar istemedikleri takdirde Google+'a giriş yapmayacaklar.

Google'ın bu konuda bir açıklama bulunmuyor fakat bazı denemeler sonucunda bu haberin uygulanmaya başlandığını görebilirsiniz. Üye olduktan sonra size Google+'a üye olma veya işleminize devam etme şeklinde iki farklı seçenek sunuluyor. Google'ın eski yöntem ile her gün büyüttüğü Google+ bundan sonra bir gelişme kat etmeyecek gibi. Bakalım dev arama motoru Facebook ve Twitter'a rakip olarak geliştirdiği internet sitesi için ne gibi değişiklikler yapacak.

Google+ Kullanıyor Musunuz?

Google'ın sosyal ağ sitesi Google+ mobil uygulamalarına aşağıdaki bağlantılardan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Google+ Hesabımı Nasıl Silerim?

İki Google+ Hesabını Birleştirme 

YORUMLAR