Google’da Leb Demeden Leblebiyi Anlama Devri Başlıyor

Google’da Leb Demeden Leblebiyi Anlama Devri Başlıyor

Google anında arama daha da iyileştirildi. Artık Google arama kısmına sormak istediğiniz soruları sorarken, arama motoru arkada hızla çalışarak soruları tahmin edip cevapları soru bitmeden gösterilebiliyor.

Google arama motoru sorularımıza daha hızlı cevap verebilecek şekilde geliştiriliyor. Mobil cihazlara gelen bir Google arama motoru güncellemesi, küçük klavyelerde sorumuzu uzun uzun yazmamızı ve bitirmemizi beklemeden cevaplarını bulup getirmeye çalışıyor.

Google siz sorunuzu yazarken arama alanının altında sorunun nasıl biteceğine dair olasılıkları sıralıyor. Böylece sorunuzu bitirmeden aradığınız cevabı bulma olasılığınız artıyor. Burada sıralana olasılıklar siz sorunuzu yazmaya devam ettikçe değişiyor ve sorunuza göre şekillenebiliyor.

Özellikle tarih ile başlayan sorgulamalarda özel bir tarih soruyorsanız Google arama bu tarihle ilgili detaylı bilgilerin sıralamasını yapabiliyor. Örneğin sadece “23 Nisan” yazmanız bile yüksek olasılıkla aşağıdaki gibi cevabını aradığınız sonuçları getirebiliyor.

Google Arama Motoru Algoritmaları Güncelleniyor

Project Spartan için Google Arama Kurulum Rehberi

Google Arama Motorundan Cep Telefonlarına Yol Tarifi Gönderebilirsiniz

YORUMLAR