Google'dan 250 $'a Bilgisayar

Google'dan 250 $'a Bilgisayar

Google, yeni Chromebook’ları yalnızca 249 $’dan satışa sunacak! Neredeyse geçen seneki fiyatın yarısına satılacak olan Chromebook’lar, Samsung tarafından tasarlanmış.

Google, en baştan beri insanların Chromebook’ları ikinci bilgisayar olarak kullanmasını istiyordu. Bu bağlamda yeni fiyatlandırma tekniği oldukça mantıklı diyebiliriz.

Bilgisayarın fiyatının azalmasındaki etkenlerden en önemlisi, işlemci olarak mobil odaklı çalışan ARM olması. Elbette Samsung fanları da bu haberi olumlu karşılayacaklardır.

Chromebook’ların fiyatı ile birlikte sabit disk kapasiteleri de azaldı. İnternet odaklı çalışacak olan Chromebook, 100 GB Google Drive kapasitesi ile birlikte gelse de üzerinde 16 GB’lık bir dahili bellek mevcut.

Batarya konusunda da önceki modele göre değişen pek bir şey yok, normal kullanımda 6.5 saat boyunca Chromebook’unuzu sorunsuz kullanabiliyorsunuz. Ancak 249 $’a aldığınız bir bilgisayarın batarya ömrünü eleştirmek ne kadar insaflı olur, onu da düşünmek gerek.

Yeni Chromebook, Google Play üzerinden satılacak. Hatırlayacağınız üzere daha önce Nexus 7 ve Galaxy Nexus da Google Play üzerinden satılmıştı.

YORUMLAR