Google'dan Android Cihazlara Yeni USB Teknolojisi

Google'dan Android Cihazlara Yeni USB Teknolojisi

Daha hızlı ve daha çok görevi bir arada tamamlayabilen USB-3-C teknolojisine hazır olun. USB-C ile Android cihazlar artık pek çok işlevi aynı anda yerine getirebilecek.Hem veri transferi, hem 4K video izleme, hem de aynı anda cihazını şarj etmek artık hayal değil. Üstelik bunların hepsini gerektiği hızda hiçbir şekilde birbirini etkilemeyecek şekilde yapabilmeniz USB-C ile mümkün. USB 3 standardının hızını yakalayan yeni sistem farklı bir USB ara kablosu gerektirecek.

Google’ın Chromebook Pixel üzerinde geliştirdiği yeni USB-C çıkışını aynı anda pek çok işlevi yerine getirebiliyor. Android telefonlara da uygulanacak olan bu teknoloji sayesinde data transferi, video seyretme ve cihazı aynı şarj edebiliyor olmak mümkün olacak. USB-C, 4K video izlerken bile yapacağı diğer işlemlerden etkilenmiyor ve transfer ve şarj hızından bir şey kaybetmiyor.

Choromebook’larda ve Android telefonlarda kullanılacak bu teknoloji Chromebook Pixel ile hayatımıza girdi bile. Normal USB çıkışlarından biraz daha küçük olacak olan bu sistemin 2015’in ilk yarısından sonra tüm Android telefonlarda standart olması bekleniyor. 

Chromebook Pixel Tanıtım Videosu

Apple Watch Nedir, Ne Yapar, Ne Yapamaz?

Nero BackItUp ile Dosya Nasıl Gönderilir?

YORUMLAR