Google'dan Android Kullanıcılarına Müjde, Agawi Projesi Geliyor

Google'dan Android Kullanıcılarına Müjde, Agawi Projesi Geliyor

Google yeni satın aldığı Agawi isimli bir şirketin projesini Google Play’e de uygulayacak. Agawi ile mobil oyun dünyasında her şey değişecek. Bakın neler olacak.

Agawi henüz kuluçka aşamasında büyük projeleri bünyesinde barındıran bir girişim. Daha henüz başlangıç aşamasında da olsa Agawi’nin Android’e getirebileceği yeniliklerin farkına varan Google, bu genç oluşumu bünyesine dahil ederek Android sistemlerin geleceğini değiştirmeyi hedefliyor.

Agawi’nin yapabilecekleri arasında, PC oyunlarını Android üzerinden canlı yayınlamak, istediğiniz oyunu istediğiniz platformda oynamak, Google arama motorunu mobil üzerinde daha güçlü hale getirmek ve Google Play’den bir uygulamayı indirmek zorunda kalmadan deneyebilmek gibi yenilikler var. Öte yandan, Agawi projesi mobil tüm interneti tek bir uygulama haline getirerek, kullanıcının interneti kişiselleştirmesini sağlayabiliyor.

Agawi daha çok oyuncuları ilgilendiren bulut oyun projesi olarak da biliniyor. Örneğin AAA sınıfı oyunlar, herhangi bir ekstra kodlama gerekmeden Android cihazları üzerinde Agawi ile oynanabilecek. Google işbirliği ile de Android yüklü tablet, PC ve hatta akıllı telefonlar bile bulut oyun hizmetinden faydalanabilecekler.

 Google özellikle mobil internetin geleceğine fazlasıyla yatırım yapıyor. Bir mobil işletim sahibi olmanın bunu gerektirdiği kesin, ancak Google tüm internet alışkanlığının mobile kaymasını hedefliyor. Bu yüzden Agawi, şirket için çok önemli bir kilometre taşı olacak gibi görünüyor.

Agawi’nin satın alınması Google’ın borsada değerini de artırdı. Agawi projeleri henüz çok yeni ve bizim bu yenilikleri telefonlarımızda görmemiz zaman alacak.

Minions Paradise, Bu Yazın En Renkli Mobil Oyunu Olacak

Yeni Yayınlanan Mobil Fallout Oyunu Ünlü Mobil Oyunların Bileğini Büküyor


YORUMLAR