Google’dan Android'e Dev Hizmet, Artık Reklamlardan Kurtuluyoruz

Google’dan Android'e Dev Hizmet, Artık Reklamlardan Kurtuluyoruz

Akıllı telefonlarımızda, özellikle web sitelerinde sıkıntı yaratan tam sayfa reklamlar Google tarafından artık engellenecek.

Bir web sitesini mobil cihazlarımızla ziyaret ettiğimizde tam sayfa açılan reklamlar artık Google tarafından engellenecek. Google arama motorunda da bu tip sitelerin puan değerlendirilmesi düşürülecek. Google bununla ilgili olarak Chrome Mobil uygulamasında bir güncelleme yapacak ve neredeyse cihazların ekranını tamamen kaplayan bu reklamlara bir son verilmiş olacak.

Tecrübe ettiğimiz gibi web sitelerinde bu tip tam sayfa reklamlar çeşitlilik gösterebiliyorlar. Bazıları sayfadan önce açılırken, bazıları da tam bir içeriği okumaya başladığımız da açılabiliyor. Google Android üzerinde daha kaliteli web sayfası izlenebilmesi için bu sistemi tamamen ortadan kaldıracak.

Bundan böyle web gezintilerimiz esnasında Tıklanma Oranı (CTR : Click Through Rate) yöntemini kullanan bu reklam sistemi mobil üzerinde tamamen kalkacak. Google bu yöntemle kullanıcıların yüzde 70’nin sürekli şikayet ettiği bir konuda önlem almış olacak.

Instagram'da Artık Sizi Videolu Reklamlar Karşılayacak

Facebook Reklamları Google Aramalarınız ile Bağlantılı Olabilir

Reklamsız YouTube için Abonelik Sistemi Geliyor Mu?

YORUMLAR