Google'dan Dünya'ya Hızlı ve Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti

Google'dan Dünya'ya Hızlı ve Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti

Google dünya üzerinde her yerin hızlı ve ücretsiz internete erişmesini sağlamak amacıyla Google Station hizmetini başlattı.

Yaklaşık 1 yıl önce Hindistan'da tren istasyonlarında ücretsiz Wi-Fi hizmeti vermeye başlayan Google, bu hizmeti dünya çapına yaymak için Google Station hizmetini başlattı. Şirket projesinin kapsama alanını genişletmek için bu sefer kafeleri, alışveriş merkezlerini ve diğer durakları da hızlı ve ücretsiz Wi-Fi hizmetiyle donatacak.

Şirketin Yeni Delhi'deki ofisinde düzenlenen etkinlikte konuşan Google'ın Next Billion Plan Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta, "herkese iyi bir internet bağlantısı imkanı" sunulacağını belirtti. Google Station bilindiği üzere Hint Demiryolları ve Google ortaklığı ile başlatılmıştı. Şuanda Google 52 istasyonda, her ay 3.5 milyon kullanıcıya ücretsiz internet imkanı veriyor. Ayrıca her gün 15.000 Hintli ilk kez ücretsiz internet erişiminden faydalanıyor. 

Google şimdi bu projesini daha fazla kişiye ulaştırmak amacıyla, herkesle ortaklaşa fikir alışverişinde bulunacak. Aynı zamanda diğer ülkelerde anlaşma yapmak isteyenler için parasal kaynaklar yaratabileceğini de söyleyelim. "Büyük lokasyonlar ve kuruluşlar, ağ operatörleri, fiber sağlayıcılar ve sistem entegratörleri ile ortaklık kuracağız" açıklaması da projenin web sitesinde bulunuyor.

Google Pixel Fotoğrafı Yeni Arayüzü Hakkında Fikir Veriyor

Google Sürücüsüz Araba Oldukça Sert Bir Kazaya Karıştı

YORUMLAR