Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

Google I/O 2017 fırtına gibi başladı. Google CEO'su Sundar Pichai'nin çeşitli istatistikleri paylaşarak başladığı etkinlikte, yeni girişimlerle ilgili duyurularda gelmeye başladı. Sundar Pichai'nin yeni bir ürün olarak tanıttığı Google Lens, akıllı telefon kamerasını bir nesneye gösterdiğinizde bunun ne olduğunu anlayabilmesiyle dikkat çekiyor.

Sundar Pichai Google Lens'i anlatırken oldukça iddialı bir giriş yaptı. "Bilgisayar görüntü sistemimiz artık insanlardan daha iyi" diyen Pichai, yeni bir ürün olan Google Lens'i katılımcılara ve izleyicilere gösterdi. Google Lens ilk olarak Google Assistant ve Photos'a gelecek. Örneğin, Asistant üzerinden Lens'i açtığınızda kamerayı bir çiçeğe doğrultursanız, uygulama size çiçeği tanımlayabilecek.

Google Lens ile akıllı telefon kameranızı yalnızca bir nesneye gösterebilir ve bunun ne olduğunu, bir çiçeği veya bir bilgisayarın arkasına yazılmış bir Wi-Fi şifresini tanımlayabilirsiniz. Pichai, "Bu yapay zekanın ilk veri merkezlerini inşa ediyoruz" dedi.

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

Gmail'e Akıllı Yanıt Özelliği Geldi

Google Asistan Artık iPhone'da!

Aktif Android Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

YORUMLAR