Google'dan Pinterest Benzeri Bir Hizmet: Collections

Google'dan Pinterest Benzeri Bir Hizmet: Collections

Google + ""bitti, bitiyor" söylentileri, son bir yıldır en sık duyduğumuz sosyal ağ fısıltılarından biriydi. Ancak öyle görünüyor ki, Google üründen vazgeçmiyor. Google Collections, Google+’da hizmet vermeye başlıyor.

Google+’nın gelişebilmesi adına, yönetim takımında son bir yılda çok değişiklik yapıldı. Yaratıcısı olarak tanınan Vic Gundotra’nın da projeyi bırakmasından sonra hızlı bir şekilde kan kaybına uğrayan sosyal ağın yıldızı bir türlü parlamadı. Google+’nın en son durumunun ne olduğu hakkında Google Plus Birçok Farklı Ürüne Bölünecek haberimizde, sosyal ağın var olma çabalarını derlemiştik.

Google her ne olursa olsun ürününü yalnız bırakmaya çöküşünü seyretmekten yana olmadı. Yeni açıkladığı ve sosyal ağa dahil ettiği ürünü Collections, Pinterest benzeri bir hizmet sunuyor.

Collections Google+, kullanıcılarının kendi ilgi alanları doğrultusunda video, görsel ve içerikleri belli başlıklar altında sınıflayabilmelerini sağlıyor. Bu koleksiyonlar sayesinde içerikleri bulmak ve onlara ulaşmak daha kolay oluyor. Yaratacağınız koleksiyon başlıkları altında izleyicileri daha çabuk kendinize bağlayabilmeniz hedefleniyor. Başlıklar sayesinde ilgi alanları aynı kullanıcılar birbirlerini daha kolay bularak, koleksiyonların gelişmesine katkıda bulunabiliyorlar.

Google Drive Fotoğraflarınızı Yedeklemeye Başlayacak

Google Messenger Artık En Renkli ve Eğlenceli Sohbet Aracı

YORUMLAR