Google'dan Şirketi Motorola'ya Yeni Logo

Google'dan Şirketi Motorola'ya Yeni Logo

Motorola Mobility yıllardır kullanmakta olduğu marka logosunda değişikliğe gitti. Daha önce kullanmakta olduğu klasik kalın ve italik "MOTOROLA" yazısı yerine daha ince ve yumuşak hatlara sahip karakterler kullanmaya başlarken, marka logosu üzerindeki büyük harfler yerini küçük harflere bıraktı.

Ünlü "M" marka rozeti kaldığı yerden yoluna devam ederken, çok daha renkli bir hal almış durumda. Şirketin yeni logosu üzerinde yer alan yeni sloganınınsa "a Google company" (bir Google şirketi) olarak yenilendiği gözlerden kaçmıyor. İlk olarak Techweek adlı internet sitesi üzerinde yayınlanan yeni şirket logosu, gelecek hafta içerisinde Chicago'da Motorola'nın sponsor olduğu bir etkinlik sırasında görücüye çıkacak.

Şirket en son logosunu değiştirdiği zaman Motorola Solutions ile ayrılmış ve monokrom renkte olan "M" harfi yerini parlak kırmızı renkte bir "M" harfine bırakmıştı. Herşeye rağmen ana şirket olan Google'ın adının nezaketen de olsa biraz daha arka planda kalmış olması gerçekten hoş görünüyor.

Google'ın sürekli olarak Motorola Mobility'i geliştirmek için yaptıklarını düşündüğümüz zaman hala ortada elle tutulur bir başarının yer almıyor olması üzücü olsa da gelen haberlere göre Motorola için tarihinin en önemli anlarında biri yaklaşıyor.

Amerikan yapımı olacak olan X Phone'la birlikte, bu yıl içerisinde büyük başarı yakalaması beklenen Motorola, Google'ın da desteğiyle bakalım eski günlerine dönebilecek mi?

Google Apple'dan Daha Değerli

YORUMLAR