Google'dan Sürpriz Şaka Atari Breakout Oyunu

Google'dan Sürpriz Şaka Atari Breakout Oyunu

Geçtiğimiz sene Google’ın yayınladığı Zerg Rush şakasını sizlere aktarmıştık. Arada bir bu tip eğlenceli etkinliklerde bulunan Google, bu sene de görsel arama ekranından ulaşabileceğiniz bir oyunu yayına soktu ve oyun oynadıktan sonra skorunuzu da arkadaşlarınızla paylaşma ve yarışma şansınız var.

Bu seneki oyunumuz, Atari’nin 1976 yılında yayınladığı Breakout ve video oyunları içerisinde çok özel bir konuma sahip. Oyun tarihinin önde gelenlerinden birisi olan Atari Breakout oyunu, Atari için olduğu kadar Apple için de ayrı bir öneme sahip. Oyun makinesinin hazırlanmasında yeni bir çip denemesi yapmak isteyen Atari, Steve Jobs’a bu prototipi geliştirmesi için 750 dolara ek olarak çip adedindeki 50’den düşük her bir çip için 100 dolar ödemeyi önerir.

Çipler konusunda deneyimli olan arkadaşı Steve Wozniak’a işi götüren Jobs, parayı yarı yarıya bölüşmeyi önerir ve dört gün boyunca uyumayan Wozniak, 42 çip ile sonuca ulaşır. Ancak üretim maliyetlerinden dolayı Atari 100’den fazla çipe sahip olan kendi modelini üretime sokar ve cihaz bu şekilde yayınlanır.

Oyunun hikayesinin temelini gördüğümüze göre, oynamak için yapmanız gerekene geçelim. Google.com’a girdikten sonra üst bölümden “Görseller” butonuna basıyoruz. Ardından arama kısmına “Atari Breakout” yazıyoruz ve oyun karşımıza çıkıyor.

Skorunuzu paylaşabilir ve daha fazlası için çalışabilirsiniz. Şimdiden tüm okuyucularımıza iyi eğlenceler!

PlayStation 4'ün ilk görüntüsü ortaya çıktı mı?

YORUMLAR