Google'dan Sürpriz Star Wars Şakası

Google'dan Sürpriz Star Wars Şakası

Star Wars: Güç Uyanıyor'un sinemalara gelmesine çok kısa bir zaman kaldı ve Google'ın bu konuda oldukça etkin adımlar attığını söyleyebiliriz. Her ne kadar bir bilgimiz olmasa da Disney ile Google arasında gerçekleşmiş bir anlaşmanın olduğu oldukça bariz ve bu anlaşma sayesinde filmin aktif bir şekilde tanıtımı yapılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Google, Star Wars'ta Hangi Tarafta Olacağınızı Soruyor adlı haberimizde, tüm Google servislerini Star Wars'tan etkilenmiş bir hale getirebileceğinizi sizlere aktarmıştık. Ancak her şey bununla da kalmamış ve Google bugün arama motoru üzerinde Star Wars sevenlere yönelik bir değişiklik gerçekleştirmiş.

Google anasayfasına girmenizin ardından arama çubuğuna “a long time ago in a galaxy far far away” yazdıktan sonra aramayı gerçekleştirirseniz, arama sonuçlarının Star Wars filmlerinin girişinde olduğu gibi sarı kayan yazıdan oluştuğunu görebiliyorsunuz.

Ancak işin daha da güzel yanı, bu sonuçlar sadece birer görsel olarak gelmiyorlar ve gerçekten tıklanabilir olmaya devam ediyorlar. Yani kayan yazıda gördüğünüz başlıklara tıklama ve o siteleri ziyaret etme şansınız mevcut. Eğer yazıların kaymasından dolayı bir sonuca tıklayamayacağınızı düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz. Zira hemen sağ üstte bulunan bir play/pause butonu mevcut. Böylece arama sonuçlarının kayarak gözünüzün önünden kaybolmasına engel olabiliyorsunuz.

Hatta bu oynatma butonunun yanında yer alan X butonuna basarsanız kolayca normal arama ekranına dönebilir, standart Google arayüzünü kullanarak yine sonuçları incelemeye başlayabilirsiniz. Star Wars heyecanını şimdiden yaşamamıza imkan tanıyan Google'ın önümüzdeki günlerde daha fazla sürprizle karşımıza çıkıp çıkmayacağını ise şimdilik bilemiyoruz.

YORUMLAR