Google'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. Yılı Sürprizi

Google'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. Yılı Sürprizi

Google’ın dünyadaki tüm ülkeler için önemli olan günleri hatırladığını ve özel hazırladığı Doodle adlı grafiklerle bunu ortaya koyduğunu biliyoruz. Her ne kadar ülkemizde bizim için anlamlı olan bazı günleri atlasa ve kullanıcılardan bu yönde şikayetler alsa da, 29 Ekim 2013, Cumhuriyet’in 90. Yılını unutmayan Google, yeni bir Doodle ile karşımıza çıktı.

Yukarıda görebileceğiniz görsel, bugün için Google’ın ana sayfasında yer alıyor ve iyi günleri, kötü günleri ile geçirdiğimiz 90 yıllık modern, demokratik ve adil Türkiye Cumhuriyeti’ne bir saygı duruşunda bulunuyor. Kurtuluş Savaşı’nın ardından yeni ve medeni dünyaya yakışır bir devlet düzeni ile hayatımıza devam etmemizi sağlayan Cumhuriyet’i elbette hepimiz büyük bir saygıyla karşılıyor ve bu nimeti bizlere veren Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarımızı sunuyoruz.

Cumhuriyet’in temel kazanımlarının 90 yıl değil sonsuzluğa kadar süreceğini temenni ediyor ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün daha nice nesiller boyunca sürdürüleceğine olan inancımızı koruyoruz. Herkese iyi bayramlar!

YORUMLAR