Google'dan Yeni Hizmet: Google Fish View ile Denizler Altında Seyahat Ediyoruz

Google'dan Yeni Hizmet: Google Fish View ile Denizler Altında Seyahat Ediyoruz

Google Street View ile yeryüzünde sokaklarda dolaşmaktan sıkıldıysanız, Google Maps’a eklenen Google Fish View ile okyanusların derinliklerinde dolaşmaya ne dersiniz?

Dünya Okyanus gününü yeni bir eklentiyle kutlayan Google, Street View uygulamasını denizlerin altına taşıdı. Amazon Yağmur Ormanları, Mısır Piramitleri, Colorado Büyük Kanyon gibi dünyanın en muazzam noktalarına bizi götüren Google Maps artık Fish View eklentisiyle denizler altında da 360 derecelik manzaraları seyrederek dolaşmamıza olanak veriyor.

Hiçbir dalış malzemesine ihtiyaç duymadan okyanusların belli noktalarında derin denizlerin güzelliğini gözlerimizin önüne seren Fish View ile Google’ın yeryüzünde bizi götürmediği çok az nokta kalıyor.

ABD Ulusal Okyanus Bilimleri Dairesi ile ortak gerçekleştirilen proje Google’ın Street View projesinin tüm özelliklerini taşıyor. 360 derecelik fotoğraflarla okyanusların belli bölgelerini dolaşabilmenin keyfini yaşatıyor.

Okyanusların çeşitli bölgelerinde çekilmiş olan bu fotoğraflara Google Maps’ın Views sekmesinden ulaşabiliyorsunuz. Daha sonra tek yapmanız gereken keyfini çıkarmak oluyor.

Google Maps, Yol Üzerindeki Trafiğin Durumunu Raporlayacak

Google Maps ve YouTube Çevrimdışı Hizmet Vermeye Başlıyor

Google Maps İle İki Noktanın Uzaklığı Nasıl Ölçülür?

YORUMLAR