Google'ın Akıllı Tahtası Jamboard Satışa Sunuldu

Google'ın Akıllı Tahtası Jamboard Satışa Sunuldu

Çalışma ortamları için cazip bir ürün olması hedeflenen Google’ın dev akıllı tahtası Jamboard satışa sunuldu. Microsoft’un Surface Board ürününe rakip olarak piyasaya sürülen ürün, tanıtım tarihinden 7 ay sonra kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında ilk olarak tanıtılan Google Jamboard, son derece komplike bir akıllı tahta olarak dikkat çekiyor. 55 inç gibi dev bir dokunmatik ekrana sahip olan Jamboard, ayrıca bu dev ekranı 4K çözünürlük ile destekliyor.

Doğal olarak Android işletim sistemi ile çalışan Google Jamboard, bulut depolama imkanlarından fazlasıyla faydalanıyor. Kullanıcıların Google Drive’a kaydedilen oturumlara uzaktan erişmesine olanak tanıyan Jamboard’u kullanmak için de G Suite hesabına ihtiyaç duyuluyor.

Üç farklı renk seçeneğine sahip olan Jamboard, satın alındığı takdirde bir dijital kalem ve silgi ile beraber geliyor. Ayrıca bu dev cihaz tekerlekli ayakları sayesinde kolayca taşınabiliyor. USB 2.0, USB 3.0, USB Type-C, HDMI, Bluetooth ve NFC donanımlarının yanı sıra Jamboard hoparlör ve ön kamera ile de donatılmış durumda. Şimdilik yalnızca ABD’de satışta olan Google Jamboard’u satın almak isteyenler 5.000 doları gözden çıkarmak durumunda. Ayrıca G Suite hesabı gibi ek maliyetler bu fiyata eklenebilir.

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

Google Play 2017 Ödüllerinin Sahipleri Açıklandı

YORUMLAR