Google+'ın Android Uygulaması Güncellendi

Google+'ın Android Uygulaması Güncellendi

Google+'ın Android platformundaki mobil uygulaması dün güncellenerek yeni özellikler eklendi.

Güncelleme ile gelen yeni özelliklerden en çok göze batan yeni yer bildirimi. Bu özellik sayesinde Google+ kullanıcıları bulundukları yeri kendi hesapları üzerinden paylaşabilecekler. Google bu özellik sayesinde, kullanıcılarının Foursquare gibi popüler yer bildirim uygulamaları yerine kendi Google+ hesaplarını kullanmalarını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca özelliği kullanarak yer bildirimi yaparken, paylaşmak istediğiniz grubu belirleyebiliyorsunuz. Örneğin gün içerisinde gittiğiniz bir kafede yer bildiriminizi iş arkadaşlarınız, aileniz, okul arkadaşlarınız vb. gibi belirli gruplarla paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu özellikten önce Google Latitude ile yer bildirimi yapabilen Google+ kullanıcılarının bildirimlerini platform üzerindeki herkes görebiliyordu. Yeni özelliğin gelmesi Google+ için oldukça faydalı olabilir.

Bir tek bu özellikle sınırlı olmayan güncellemede, Messenger kaldırılarak yerine Google Hangouts ve Google Drive ile uyumlu çalışan resim özelliği getirildi.

Eklenen yeni resim özelliğini sayesinde kullanıcılar artık Google Drive üzerindeki fotoğraflarını doğrudan profillerine aktarabilecekler. Google Drive'dan Google+ profilinize aldığınız resimler ilk başta ''özel'' olacak ve kimlerin fotoğrafa erişebileceğini siz belirleyeceksiniz. Ayrıca gerekli ayarları yaparak aktardığınız resimlerin normalde profilinize direk yüklediğiniz resimler gibi yayınlanmasınıda sağlayabilirsiniz.

Google+ bu güncelleme ile birlikte Google uygulamalarıyla tamamen entegre edildi. Kullanıcılar artık istedikleri içerikleri kendi çevrelerinde rahatlıkla paylaşabilecekler.

Sitemiz üzerinden Google+'ın Android ve iOS mobil uygulamalarını indirebilirsiniz.

LG Optimus G Pro ile Motorola Moto X Karşılaştırması

YORUMLAR