Google'ın Daydream VR Platformundan Yeni Videolar Geldi

Google'ın Daydream VR Platformundan Yeni Videolar Geldi

Her sene olduğu gibi bu sene düzenlenen Google I/O etkinliğinde de yine ilginç yazılımlar ve donanımlar duyuruldu. Google konferansta Android N, şirketin yeni mobil uygulamaları, öğrenebilen makineler vb. birçok yenilik duyurdu. Ancak bunların arasından sıyrılmayı başaran Daydream oldu. 

Google Daydream, temelde bir Virtual Reality platformu olacak. Google, çeşitli medya kuruluşlarıyla anlaşarak, kullanıcıların neredeyse her şeyi VR ile izlemelerine yardımcı olacak. Yani Daydream tamamen aktif olduğunda haberlerden dizilere kadar aklınıza ne gelirse, VR yoluyla izleyebileceksiniz. Google Daydream Sanal Gerçeklik Dünyasına Seviye Atlatacak başlıklı haberimizde de görebileceğiniz gibi, bu platform çok donanımlı olacak ve içerisinde birçok yenilik barındıracak. 

VR teknolojilerinin geleceğini büyük ölçüde etkileyecek olan Daydream için ise iki video yayınlandı. "Animator" isimli ilk videoda, Daydream Labs tarafından geliştirilen bir uygulamayı görüyoruz. Uygulamanın amacı insanların oyuncuları fiziksel olarak bir yerden bir yere taşıması ve bunu hissedebilmesi. İkinci videoda ise bir isket görebiliyoruz. İskeletin bağlantı yerlerinden herhangi bir tanesini oynattığımızda, kemiklerinin diğerleri de o ivmeye uygun olarak hareket ediyor. Birkaç hareket yaparak kaydettiğinizde, ortaya küçük bir dans şovu çıkarmış olabiliyorsunuz.

Huawei Google’ın Daydream Platformunu Destekleyen İlk Şirketlerden Biri Oldu

ZTE VR Donanımı Google Daydream Desteği de Verecek

YORUMLAR