Google'ın Elektronik Beyaz Tahtası Jamboard ile Tanışın

Google'ın Elektronik Beyaz Tahtası Jamboard ile Tanışın

Google'ın ekip çalışmasının verimini arttırmak için geliştirdiği Jamboard'ı ortaya çıktı. Şu sıralar testleri yapılan Jamboard'ın yakın bir zaman sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Microsoft'un şirketlere yönelik olarak piyasaya sürdüğü dokunmatik ekranı Surface Hub cihazına rakip olmak isteyen Google, kendi elektronik beyaz akıllı tahtası Jamboard'ı duyurdu. İlk olarak kendi ihtiyaçları doğrultusunda Jamboard'ı geliştiren Google, diğer şirketlere de elektronik tahtasını yollayarak test etmelerini istedi. Şu sıralar testleri yapılan Jamboard, özellikle ekip çalışmalarındaki verimi arttırmak için yakın bir zaman sonra piyasaya sürülecek.

İnternaktif özelliklere sahip olan Jamboard, 4K çözünürlüğe sahip 60 inç'lik dokunmatik bir ekran olarak dikkat çekiyor. Google Drive'dan dosya çekebilen, mobil uygulamalar ile entegre çalışan ve kendi tekerleğiyle taşınabilirliği olan Jamboard, takım içerisindeki etkileşimi arttıyor ve üzerinde yapılan çalışmaları kayıt ederek toplantı sonrası dijital çıktı verebiliyor. Özel kalemiyle ya da parmak ile kontrol edilebilen Jamboard, diğer Jamboard'larla bağlantı da kurabiliyor. Pek çok özelliğe sahip olan Jamboard beyaz akıllı tahta ne yazık ki video oynatamıyor. Google'ın yeni elektronik tahtası 2017 itibariyle satışa çıkacak.

Google Göz Takip Sistemi Üreticisi Eyefluence'ı Satın Aldı

Google Fiber İnternet Projesi Durduruldu