Google'ın Go Programlama Dili 1.1 Sürümüne Güncellendi

Google'ın Go Programlama Dili 1.1 Sürümüne Güncellendi

Google’ıne kendi hazırladığı açık kaynak kodlu programlama dili Go’nun 1.1 versiyonu bugün yayınlandı ve önceki 1.0 versiyonuna kadar çok daha iyi bir performans sunduğu belirtildi. Bir seneden fazla zamandır geliştiricilerin kullanımına açık olan Go, böylece ilk kez versiyon numarasının arttırıldığı bir güncelleme almış oldu ve temel olarak performans artışına yönelik olan bu güncellemelerin geri dönük uyumluluk da gösterdiği belirtildi.

Son bir kaç aydır Go’nun geliştiriciler tarafından daha sık kullanılmaya başlandığı ve bazı şirketlerin de Google’ın kaliteli teknik desteğinden dolayı Go’ya geçtikleri ortaya çıkmıştı. Bunlar arasında en popülerlerden bir tanesi Railgun yazılımının önemli noktalarını yönetmek için Go’yu kullanan CloudFlare olarak görülüyor. Ayrıca Bitly URL kısaltma servisi de altyapısının bir kısmını güçlendirmek için Go’yu tercih edenler arasında.

Her ne kadar Go oldukça iyi bir trend yakalamış olsa da aynı şeyi Google’ın JavaScript’e rakip olarak ortaya çıkardığı Dart için kullanmak mümkün değil. Google’ın kendi öncelik sıralamasında da Go çok daha önde bulunuyor ve daha iyi bir web deneyimi için Go’nun gelişimine büyük özen gösteriliyor.

Son günlerde webp formatlı resimleri de internete sunan Google, jpeg ve png dosya formatlarının özelliklerini tek bir formatta birleştirmek için çalışmalara başlamıştı ve başta Facebook olmak üzere bazı servislerden bu konuda destek alamamıştı.

iPhone kameralarının zaman içindeki değişimi

YORUMLAR