Google'ın Inbox Uygulaması Artık Tabletlerle Uyumlu

Google'ın Inbox Uygulaması Artık Tabletlerle Uyumlu

Davet sistemiyle çalışan Google'ın mail istemcisi Inbox, artık iPad ve Android tabletlerle de uyum içerisinde çalışabilecek bir şekilde optimize edildi.

Bu noktada bir parantez açmamız gerekiyor; eski sürüm de iOS ve Android tabletler üzerinde çalışıyordu fakat kullanıcılar bazı uyumsuzluk problemleriyle karşılaşıyordu. Bu yüzden Google, Inbox'ın iPad ve Android tabletler üzerinde çalışırken sergilediği uyumsuzluk sorunlarını son olarak sunulan versiyonla giderme yoluna gitti. Güncellemeyle birlikte görsel olarak herhangi bir değişiklik gözümüze çarpmazken kullanım olarak bir adım ileriye gidildiğini sezinliyoruz.

Arama motoru devinin bu güncellemeyi sessiz sedasız yapmasıysa konuya dair dikkatimizi çeken en ilginç detaylar arasında. Anlaşılan o ki Google bu konuda ortalığı pek velveleye vermeden olması gereken kullanım deneyimini sunmayı amaçlıyor.

Ne yazık ki bu güncelleme şu an için birkaç ülke ile sınırlı. Tahmin ettiğiniz gibi bu ülkelerin başında ABD geliyor. ABD dışında ikamet eden tablet sahibi Inbox kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekiyor. Fakat Google'ın diğer ülkelerde bulunan kullanıcıları çok fazla bekleteceğini sanmıyoruz.

Eğer siz de tabletleriniz üzerinde Inbox kullanırken herhangi bir hatayla karşılaştıysanız lütfen yorum bölümü üzerinden bizimle deneyimlerinizi paylaşın.

OneDrive'dan Anında 100 GB Depolama Alanı Hediyesi

YORUMLAR