Google'ın iOS Uygulamasına ''Trend Aramalar'' Özelliği Geldi

Google'ın iOS Uygulamasına ''Trend Aramalar'' Özelliği Geldi

Google, iOS kullanıcılarını yakından ilgilendiren yeni bir özellik getirdi. Google uygulamasına gelen yeni özellik Trend Aramalar sayesinde, bölgenizde popüler olan aramaları görebileceksiniz. Buna ek olarak, özellikten hoşlanmayanlar ayarlar bölümünden bu özelliği devre dışı bırakabilecekler.

Trend Aramalar özelliği size tanıdık geliyorsa bunun sebebi, geçen yıl Android’de kullanılmaya başlanan bu özelliğin birçok kullanıcının tepkisini çekmiş olması olabilir. Hatta Google Arama ürünü forumuna yapılan bir ankette, 500 civarında kullanıcı oy bırakmış ve bu özellikten nefret ettiklerini ve kapatmak istediklerini belirtmişlerdi.

Yeni özellik geçtiğimiz haftadan itibaren güncelleme olarak gelmeye başladı. Ancak pek çok kullanıcı yeni güncellemeyi App Store'da bugün görebildi. Daha önce Android'de olan bu özellik, artık iOS'da da yer alacak.

Trend Aramalara Nasıl Bakılır?

Bir arama yapmak için uygulama içerisindeki arama çubuğuna bastığınızda ve bir konuyla ilgili bir şeyler aradığınızda ''Trend Aramalar'' isimli bir sekme açılıyor. Bu konu hakkında nelerin ne kadar araştırıldığına göz gezdirebiliyorsunuz. Ayrıca Trend Aramalar'ı görmek istemez ve devre dışı bırakmak isterseniz, uygulamanın ayarlar bölümüne gidebilirsiniz.

Google Asistan İle Sesinizi Kullanarak Ekran Görüntüsü Alabileceksiniz

Sony, Google Assistant Kullanan Yeni HomePod'unu Tanıttı

YORUMLAR