Google'ın Kurucusu Dünyanın En Büyük Hava Aracına Sahip Olacak

Google'ın Kurucusu Dünyanın En Büyük Hava Aracına Sahip Olacak

Google’ın kurucularından biri olan 43 yaşındaki girişimci Sergey Brin’in geliştirmekte olduğu 200 metre uzunluğunda tasarlanan dev zeplin, dünyanın en büyük hava aracı olacak. Brin’in bu dev oyuncağının maliyeti ve kullanım alanı da netleşti.

Yapım aşamasında olan dev zeplininin detaylarını uzun süredir sır gibi saklayan Google’ın kurucularından Rus asıllı Sergey Brin, detayları daha fazla gizli tutamadı. Ames Araştırma Merkezi’nde yapım aşamasında olan zepline ait tüm masrafların Google kaynağından değil, Brin’in kendi cebinden karşılanacağı ortaya çıktı. Amacı ve maliyeti merak edilen ihtişamlı hava aracının bu detayları da gün yüzüne çıktı.

200 metrelik uzunluğu ile dünyadaki tüm hava araçlarından daha büyük olması beklenen zeplinin aslında insani yardım organizasyonlarında faaliyet göstereceği belirlendi. Dev zeplin, ilgili bölgelere gıda, eşya, ilaç gibi yardım malzemelerinin taşınması işlerinde kullanılacak. Brin ailesine ait olacak bu lüks hava aracının yakıt olarak da hidrojen yerine helyum gazı kullanması Federal Havacılık Otoritesi yönetmelikleri uyarınca önerildi. Şu an zeplinin yapım aşamasına ev sahipliği yapan ve Google tarafından NASA’dan kiralanan Ames Araştırma Merkezi daha önce de birçok önemli hava aracının üretim aşamasına ev sahipliği yapmıştı.

Google Play Promosyon Kodları 8 Ülkede Daha Geçerli Oldu

Google Veri GIF'leri Hazırlamaya Yarayan Servisini Tanıttı

YORUMLAR