Google'ın Mobil Ödeme Sistemi Android Pay Sonunda Geldi

Google'ın Mobil Ödeme Sistemi Android Pay Sonunda Geldi

Google uzun süre önce tanıttığı fakat o süreden bu yana üzerinde çalışılan ve geliştirilmeye devam eden mobil ödeme sistemi Android Pay, sonunda kullanıcılar ile buluşuyor. Google I/O etkinliğinde duyurulan Android Pay, resmi olarak kullanılmaya başlanacak.

Mobil cihazları üzerinden ödeme yapmak isteyen kullanıcılara güvenlik ve kolay işlem yapabilme konforu sunan Android Pay, ülkemizde günlük yaşamda kullanılmaya biraz daha geç başlayabilir. Fakat Amerika başta olmak üzere bazı diğer ülkeler Android Pay'e hızlı bir geçiş süreci yaşayacak diye düşünüyorum.

Mobil ödeme sistemi ile ilgili çalışmalara başlayan ilk şirketlerden bir tanesi olan Google, çıkarmış olduğu Google Wallet uygulaması ile tam olarak beklentileri karşılayamadı. Apple'ın mobil ödeme sistemi Apple Pay ile yarışabilecek bir servis ortaya çıkarmaya çalışan Google, Android Pay ile birlikte Apple Pay'e rakip olacak.

Sistem olarak hemen hemen Apple Pay ile aynı şeylere sahip olan Android Pay, bakalım geriden gelerek Apple Pay'i geçmeyi başarabilecek mi?

Amerika'da bulunan 700.000 mağazada kullanılabilecek olan Android Pay'in en büyük avantajı ise Android işletim sistemi. Çünkü Android'in kullanıcı sayısı Apple'ın iOS'una göre çok daga fazla. Bu nedenle Android Pay'in tutması demek, rakamların da Apple Pay'i çok kısa sürede geride bırakacak olması anlamına geliyor.

Son yıllarda yüzde 400 oranında artan mobil ödeme kullanımı Google ve Apple gibi teknoloji devlerinin bu sektöre daha çok ilgi vermesini sağladı. Yakın zamanda Türkiye'de de marketlerden çıkarken mobil cihazlarımızı gösterip çıkıp gideceğiz. Ama önce biraz yayılması gerekiyor.

Mobil ödeme sistemleri hakkındaki görüşlerinizi bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden ya da Twitter üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Android M Duyuruldu: İşte Gelen Yenilikler

Google Photos Hem iOS Hem de Android Kullanıcılarına Merhaba Dedi

YORUMLAR