Google'ın Ofisini Bir Kez Daha Polis Bastı

Google'ın Ofisini Bir Kez Daha Polis Bastı

Bir ay önce Fransa'daki ofisine vergi kaçırdığı iddia edilerek baskın yapılan Google'ın bu sefer de İspanya'nın başkenti Madrid ofisi aynı akibeti yaşadı. İkinci polis baskınının şokunu yaşayan Google'ın yine vergi kaçırdığı iddia ediliyor.

İnternetin dev arama motoru Google'ın ofisleri şu sıralar vergi kaçırma iddialarıyla sürekli denetim altında. Geçtiğimiz Mayıs ayında Fransa'daki ofisine baskın yapılan Google'ın bu sefer Madrid'deki iki farklı ofisine baskın yapıldı. Baskınlarla ilgili açıklama yapan Google, tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi İspanya'da da üzerlerin düşen vergi yükümlülüklerini yerine getirdiklerini belirtti.  

Vergi kaçakçılığı nedeniyle İspanya polisi tarafından Madrid'deki iki farklı ofisine baskın düzenlenen Google'ın ofislerindeki belgeler polisler tarafından incelemeye alındı. Satış vergi ödemelerinde oluşan bir usulsüzlük nedeniyle ortaya atılan iddia, yerel basın tarafından da doğrulandı. Tüm vergileri ödediğini öne süren Google, üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiğini de belirtti. Geçtiğimiz Mayıs ayında da yine vergi kaçırma iddiası ile suçlanan Google, bu kez Fransa polisi tarafından baskına uğramış ve ofisin mali kayıtları uzmanlar tarafından incelenmişti.

Öte yandan Facebook ve Twitter gibi dev şirketlerin ofisleri de vergi kaçırma süpheleriyle sürekli olarak denetim altında tutuluyor. Yüksek miktarda para kazanan bu şirketlerin ödedikleri vergiler sürekli kontrol ediliyor.

YouTuber'lar Bundan Sonra Vergi Ödeyecek

Google'ın Ofisine Vergi Kaçırıyor İddiasıyla Baskın Yaptılar


YORUMLAR