Google'ın Pixel Telefonları IP53 Sertifikasına Sahip

Google'ın Pixel Telefonları IP53 Sertifikasına Sahip

Google'ın 4 Ekim'de düzenlediği etkinlikte tanıtılan Pixel ve Pixel XL isimli telefonları ilgi odağı olmaya devam ediyor. Dev arama motorunun yıllar sonra Nexus'tan vazgeçerek ürettiği kişisel telefonu oldukça beğenildi. Google’ın telefonları bu kadar ilgi gördükten sonra Pixel'lere ait önemli bir sertifika daha ortaya çıktı.

Google'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni telefonları Pixel ve Pixel XL birçok yenilikçi özelliğe sahip. Google Asistan ve Google Duo'yu bünyesinde barındıracak olan Pixel'ler daha sayamadığımız birçok yazılımsal özelliğe sahip. Bu özelliklerin dışında Google, yeni telefonlarına oldukça gelişmiş kamera lensleri eklemiş. Bu lensler ile birlikte kullanıcılar yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekebilecekler.

Google Pixel Su Geçiriyor mu?

Google'ın yeni telefonları Pixel ve Pixel XL, IP53 sertifikasına sahip. Bu sertifika ile birlikte Google telefonlarının toz ve su geçirmediğini kanıtlıyor. HTC 10'da da bulunan IP53 sertifikası çok fazla miktarda suya dayanamayabilir. IP53 gelişmiş bir sertifika olmadığı için, eğer elinize Pixel telefonları geçerse suya yaklaştırmamanızda fayda var. Ama günlük hayatta denk gelebileceğiniz yağmur ya da kar gibi etkenlerle oluşan kısa süreli ıslanmalarda  Pixel'ler rahatlıkla çalışabilecekler. 

Google Pixel ve Google Pixel XL, iPhone 7 Adaptörüyle Geliyor

Google Pixel XL Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR