Google’ın Yapay Zekası, Artık Kendi Bilgilerinden Öğrenebiliyor

Google’ın Yapay Zekası, Artık Kendi Bilgilerinden Öğrenebiliyor

Google’ın sahibi Alphabet tarafından geliştirilen DeepMind isimli yapay zeka, Differential Neural Computer teknolojisi sayesinde artık kendi hafızasında bulunan bilgilerden çıkarım yaparak yeni şeyler öğrenebiliyor.

Google’ın tüm şirketlerini ve servislerini bir çatı altında toplayan Alphabet, DeepMind isimli yapay zeka teknolojisine eşi benzeri olmayan bir özellik ekledi. DeepMind, artık kendi hafızasında bulunan bilgilerin değerlendirmesini yaparak yeni şeyler öğrenebiliyor. DeepMind’in yeni şeyler öğrenebilmesini sağlayan teknolojinin ismi Differential Neural Computer (DNC).

Differential Neural Computer, beynimizin yeni bir bilgi öğrenme şeklinden esinlenilerek geliştirilmiş. Bu teknoloji, DeepMind’ın depolama alanında bulunan çeşitli veriler arasında bağ kurulmasını ve kurulan bağlar ile farklı ve daha küçük bilgi depolama alanlarının üretilmesini sağlıyor. DeepMind, yeni ve daha küçük bilgi alanlarını kendisi oluşturduğu için, aynı bilgileri benzer durumlarda da kullanabilme kabiliyetine sahip oluyor.

DeepMind’ın geliştiricilerinden Alexander Graves ve Greg Wayne, konu ile ilgili paylaştıkları yazıda DNC’nin özelliklerinden bahsettiler. Geliştiriciler, bu teknolojinin sürekli olarak verilen cevapları değerlendirdiğine değindiler ve zamanla, yani bilgi birikiminin artmasıyla, verilen cevapların sonuçlarında değişimler olacağını belirttiler.

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

Microsoft Yapay Zeka Ordusu Kuruyor

Yapay Zeka Ne Değildir?

Facebook, Google ve Microsoft Yapay Zeka Ortaklığına Gidiyorlar

YORUMLAR