Google'ın Yeni Aracı Sizi Sanat Tarihçisi Yapacak

Google'ın Yeni Aracı Sizi Sanat Tarihçisi Yapacak

Bir arama motorundan daha fazlası olan Google, bir teknoloji devine yakışır şekilde sosyal konulara yatırım yapmaya da devam ediyor. Son olarak Google Kültür Enstitüsü tarafından oluşturulan Google Arts and Culture ile dünyanın dört bir yanından koleksiyonları ve müzeleri keşfedebiliyoruz.

Google'ın yan projelerini her zaman büyük bir keyifle incelemişimdir. Google Arts and Culture önceden de bildiğim bir projeydi fakat üzerinde çok durulmamıştı. Bugün uygulamayı yenilediklerini görünce sizlerle paylaşmak istedim ve bana kalırsa yapılacak yakıştırma şu: "Efsane olmuş". Artık sanatın belirli alanlarına göre arama yapabiliyor ve zamana göre filtreler kullanabiliyoruz. Ayrıca uygulamada yeni bir şeyler keşfetmenize olanak tanıyan editöryal içeriklerde mevcut. 

Yukarıdaki video'da uygulamanın işlevlerini daha yakından görebiliyorsunuz. Yerel müzelerin hangi saatlerde açık olduğundan tutunda, sergiler hakkında bilgilerde içeren Google Arts and Culture hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Google İki Farklı Sanal Platformu Tek Gözlük Setinde Birleştirecek

Google Daydream Sanal Gerçeklik Dünyasına Seviye Atlatacak

YORUMLAR