Google'ın Kamera Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınladı

Google'ın Kamera Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınladı

Ünlü arama motoru Google'ın Camera uygulamasının yeni sürümü sayesinde artık video çekerken fotoğraf görüntüsü alabileceğiz.

Google Camera uygulamasının tek özelliği bu değil. Diğer birçok kamera uygulamasının sahip olduğu özelliklerin yanı sıra, Google Camera tabii ki de Google'ın resmi uygulaması olduğu için kullanımı daha kolay ve kullanıcı ara yüzü daha rahat. Hatta ön ve arka kameralar arasında yapacağınız geçişler için yeni semboller bile kullanılıyor.

Bunların yanı sıra, video çekerken Slo-Mo tuşuna basarak görüntüyü ağır çekimde de kaydedebiliyorsunuz. Yine Slo-Mo (yavaş çekim) video çekerken ekrana gelen küçük buton ile de videonun hızı arasında geçişler yapabiliyorsunuz. 

Google Camera uygulamasının otomatik odak özelliğinin de daha pürüzsüz olduğu da açıklanan detaylar arasında yer alıyor. 

Google Camera'nın daha önce de birkaç sürümü vardı. Bu sürümler hala indirilebilir durumda fakat daha yeni ve daha güncel bir kamera uygulaması istiyorsanız, Google Camera'yı deneyebilirsiniz. Eğer daha önceden Android Beta programına girdiyseniz, zaten bu uygulamanın bildirimini alacaksınız. Aksi takdirde uygulamayı henüz markette bulmanız pek olası değil. 

YORUMLAR