Google'ın Yeni Hedefi Meebo'yu Satın Almak

Google'ın Yeni Hedefi Meebo'yu Satın Almak

Google, sosyalleşme adına satın almalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu haber isimsiz bir kaynaktan duyurulmasına ve Google yetkililerinin bu duruma sessiz kalmalarına rağmen internet ortamında hızla yayıldı. Haberin detayına inersek Google, sosyal paylaşım platformu Meebo'yu 100 milyon dolarlık bir fiyata almanın yollarını arıyor. Meebo, Google'a ne kadar yarar sağlar ya da bu satın almanın arkasında bizim göremediğimiz ne gibi teknoloji var bunu zaman gösterecektir.

Meebo, tarayıcınız üzerinden anlık mesajlaşma servisi veren Yahoo IM benzeri bir servis. Herhangi bir kurulum gerektirmeden Meebo'yu kullanmaya başlayabilmeniz en büyük artısı. Yoğun bir kullanıcı kitlesine ulaşmalarının nedenlerinden birisi de kurulum kerektirmeyen, tek tıkla sohbete başlayabilmenizi sağlayan altyapısı. İkinci neden ise size verilen tek satırlık javascript kodu ile websitenize Meebo Bar eklentisi ekleyerek sohbete devam edebilmeniz.

Meebo her ne kadar web tarayıcınız üzerinden çalışıyor olsa da mobil platformlar içinde geliştridiği uygulamalar ile platform bağımsız bir servis olmayı başarıyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, hangi cihazı kullanırsanız kullanın Meebo her noktada çalışabilmekte ve anlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilmekte. Tek ihtiyacınız veri hattınızın açık olması.

YORUMLAR