Google'ın Yeni Logosundan Nasibini Alan Uygulamalara Yakından Bakalım

Google'ın Yeni Logosundan Nasibini Alan Uygulamalara Yakından Bakalım

Geçtiğimiz gün internet devi Google'ın logosunu yenilediğini sizlerle burada paylaşmıştık. Alphabet çatısı altında toplanan Google ve onun alt servisleri radikal değişikliklere imza atıyorlar. Her ne kadar belirli periyotlarla değişikliğine gitse de ilk defa bu denli soft bir görünüm kazanan şirket logosundan uygulamalar da nasibini aldı. Bu haberimizde yeni logodan nasibini alan uygulamalara daha yakından bakacağız.

Google'ın yeni logo tasarımının diğer servis ve ürünlere yansıyacağını dün duyurmuştuk. Hemen hemen girdiğimiz tüm Google servisinde gözümüze çarpan bu değişiklik, yeni logonun sıcak tasarımına kısa zamanda alışmamızı sağlıyor. Öyle ki Android uygulamalarının tasarımları oldukça hoş görünüyor.

Google Aramalar'ın logosunda eskiden küçük 'g' harfinin olduğunu biliyoruz. Yeni logo'da Google'ın 4 ana renginin bulunduğu büyük 'G' harfini görüyoruz. Google Haritalar, Çeviri, Haberler ve Google Plus'da büyük 'G' harfinin kullanıldığı yerler. Sans-serif yazı tipinin yeni logolara canlılık kattığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diğer Android uygulamalarının da yeni simgelerle değiştiğini yakın zamanda hep birlikte göreceğiz. Kesin bir tarih vermek mümkün değil, ama bir günde yapılan bunca değişikliklerden sonra onlarında kısa zamanda geleceğini öngörmek yanlış olmaz.

Google 4K Videoları Daha İzlenebilir Hale Getirmek İçin Çalışıyor

YORUMLAR